EV3 Projekty

EV3 Projekty

Hodnocení produktu: 0.33/5 (3x)

Vaše hodnocení:

 Metodický materiál obsahuje náměty činností k realizaci 30 hodin výuky.

Skladové číslo:

Dostupnost: Skladem

Metodický materiál získáte na: www.LEGOEducation.com/downloads
Materiál je dostupný pouze v cizojazyčných verzích: anglicky, německy, rusky...
Metodický materiál se instaluje do MINDSTORMS Education EV3 softwaru.

Metodický materiál obsahuje náměty činností k realizaci 30 hodin výuky s otevřenými, technicky zaměřenými úlohami. Zábavnou cestou řešení problémů z reálného sveta využívají a zdokonalují žáci svoje kompetence z přírodovědných oborů, technologií, konstrukcí a matematiky.

Náměty jsou rozděleny do tří oblastí, každá obsahuje pět projektů, celkem nabízí k řešení 15 projektů:
• Pohyb: pět projektů je zaměřeno na pohyb robota s motory a rotačními senzory. Kompetence z oborů přírodních věd a matematiky žáci a studenti uplatní při měření vzdálenosti a rychlosti, kostrukci pohybu modelů s koly i bez nich, řízení výkonu motoru při pohybu vzhůru a dolů, zkoumání přímočarého a křivočarého pohybu včetně návrhu kreslení polygonů... Aktivity uplatňují a rozvíjejí poznatky o jednoduchých a hnaných strojích, převodech a výpočtu převodového poměru.
• Inteligence: projekty jsou výzvou k návrhu, konstrukci a programování modelů s více senzory, které z nich vytvoří inteligentní zařízení s možností řízení záznamu a analýzy dat ze senzorů včetně tvorby grafů. V pěti projektech žáci a studenti navrhují roboty schopné měřit dopadající a odražené světlo, rozlišovat barvy povrchů těles, měřit vzdálenost objektů, rozlišovat stlačení od uvolnění tlakového senzoru, stejně jako stlačení s uvolněním, měřit úhel pohybu či počet změn.
• Systém: žáci a studenti navrhují, modelují a programují robotické systémy, které se skládají ze subsystémů. V pěti projektech vyvíjí systémy řešící současně pohyb míčku, přesun a ukládání těles, simulaci výrobní linky, třídění těles podle barev... Zařízení testují a shromažďují informace, které následně využijí k zlepšení funkčnosti modelů.

Aktivity v metodickém materiálu jsou strukturovány tak, jak je tomu běžné u skutečného vědeckého výzkumu. Každý projekt začíná formulací problému s objasněním úkolu pomocí videí z reálného světa a je zakončen prezentací výsledků práce včetně možnosti jejich sdílení. Plněním výzkumného úkolu žáci a studenti uplatňují a získávají znalosti a dovednosti z přírodních věd, technologií i matematiky. V souladu s požadavky na vzdělávání v 21. století si materiál klade za cíl podněcovat kreativní myšlení k řešení problémových úloh, vytváří návyky pro práci v týmu, rozvíjí komunikační dovednosti a vše potřebné pro úspěšnost ve škole i mimo ni.

Vyučující mohou použít editor obsahu, pomocí kterého lze provádět úpravy podle požadavků vlastního učebního plánu, případně vytvářet vlastní lekce. Pomocí editoru mohou žáci zaznamenávat výsledky bádání přímo do obsahu metodiky a vytvářet vlastní pracovní listy. Metodický materiál byl vytvořen tak, aby naplňoval standardní učební plány.

Vzdělávací hodnota:
• Od návrhu ke konstrukci
• Rozvoj a uplatnění matematických dovedností, výpočty, převody, grafy a operace s daty
• Aplikace vědomostí a dovedností z přírodních věd, rychlost a energie, pohyb a rovnováha, síla a vzájemné působení těles
• Uplatnění koncepcí, systémů, vzorů, struktur a funkcí, podpora logického myšlení
• Pochopení principů technologií
• Role při řešení problému, vynalézání a inovacích, experimentování při hledání řešení problému
• Plánování a řízení výzkumu či řešení projektu
• Tvořivé myšlení a konstrukční dovednosti při uplatnění technologií
• Využití ICT technologií ke komunikaci a spolupráci.

Nový komentář

Kontrolný kód

i

* (Povinné)

Nový dotaz k produktu

Kontrolný kód

i

* (Povinné)

Doporučené doplňky:

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení