Newsletter EDUXE

 

 

 

a Animace produktů 2024

Možná jste si všimli některých poutavých produktových animací v digitální příručce Katalogu LEGO Education 2024 .

Katalog si můžete prohlédnout na uvedeném odkazu

 

 

a

Věděli jste, že se žáci vaší základní školy mohou učit fyziku, vědu o Zemi, vesmíru a vědu o životě s LEGO® Education SPIKE™ Essential?

Nyní je k dispozici 25 nových lekcí v 5 jednotkách zaměřených na klíčové oblasti vědy, jejichž cílem je posílit zapojení vašich žáků do vědy prostřednictvím učení hrou.

Sada SPIKE Essential obsahuje:
• Více než 100 hodin velmi poutavých lekcí, včetně 50 hodin nových jednotek
• 10 jednotek pro základní školu, včetně 5 zaměřených na klíčové oblasti vědy

 

 

as SCHOPNOST HRAVOSTI : Holistický přistup k učení studentů.
Žijeme ve světě, kde k technologickým pokrokům dochází téměř na denní bázi. Díky holistickému přístupu učení hrou mohou studenti při učení zapojit obě mozkové hemisféry a tak rozvíjet rozmanitý soubor dovedností

 

a Aplikace LEGO® MINDSTORMS® Education EV3 a LEGO® Education WeDo 2.0 jsou k dispozici v obchodech s aplikacemi Apple a Google a budou nadále k dispozici ke stažení minimálně do srpna 2024. Před tímto datem sdílíme další informace týkající se rozšířené aplikace.
Rádi bychom poděkovali naší komunitě za jejich cennou zpětnou vazbu a chápeme výzvy, které může přinést výuková aplikace v polovině školního roku.
Stojíme za odolností a dlouhodobou hodnotou našich produktů a podporujeme pedagogy, kteří svým studentům přinášejí praktické zkušenosti s učením.
Více zde

 

 

a

 #DYK 98 % studentů říká, že hraní ve třídě jim pomáhá učit se více?

Vyzkoušejte výuku hrou stažením jedné z našich aktivit Světového dne hry a zapojte se do zábavy 12. října!


Zde si vyberte svou aktivitu ke Světovému dni hraní

 

 

a Vážení pedagogové,
rádi bychom vás informovali, že po 7 letech se společnost LEGO® Education rozhodla ukončit výrobu velmi oblíbené stavebnice 45018 LEGO® Education DUPLO® Vyjádři emoce.

Tak neváhejte a pořiďte si tuto stavebnici do vaší MŠ / DDM. Objednávky přijímáme do konce listopadu a expedici garantujeme do prosince 2023.

Metodické materiály budou k dispozici po dobu dalších 2 let.

 

 

a

Srpnové překvapení 

Při objednávce čehokoliv z naší nabídky nad 3000 Kč od nás obdržíte dáreček.

 

a Nyní k dispozici: Python API pro aplikaci SPIKE™! Zjistěte více o aktualizaci a nových funkcích pro programování pomocí SPIKE™ Prime v záznamu webináře https://bit.ly/44HsYd4

 

 

a Váháte, jaké řešení zvolit pro výuku Informatiky ?
Tak už si s tím hlavu nelámejte.
Nabízíme vám robotické stavebnice pro 1. a 2. stupeň ZŠ.
Nyní se slevou !!!
1.stupeň ZŠ a 2.stupeň ZŠ

 

 

a Společnost LEGO® Education nově uvedla na trh Doplňkové kity pro robotické i polytechnické stavebnice pro 1. a 2. stupeň ZŠ.  Podrobnější informace naleznete v sekci NOVINKY.

 

 

a  Spuštění aplikace SPIKE 3 – 1. prosince 2022

S radostí vám oznamujeme, že SPIKE App 3 je spuštěna v Apple Store obchodu a na webu www.legoeducation.com 

Zásadní vylepšení byla provedena v prostředí aplikace, aby se každý student zapojil do hravého učení STEAM.

Mezi tato vylepšení patří:
1. Rychlejší připojení k HUBu
2. Vylepšená predikce pohybu modelu
3. Vylepšený upgrade firmwaru
4. Podpora větších uživatelských programů
5. Zjednodušené bloky motoru a pohybu


Verze 2 bude podporována do června 2023 a není třeba přecházet hned na verzi 3, na kterou aplikace po spuštění upozorní. Pro verzi 3 je třeba provést upgrade operačního systému na HUBU. POZOR ! Pokud dojde k instalaci verze 3 již není možné se vrátit k verzi 2. 

 

 

a Připravujete se na novou aplikaci LEGO® Education SPIKE™ App 3? Kromě nových a vzrušujících funkcí je tu několik důležitých aktualizací, které byste si měli naplánovat před spuštěním. Zde jsou nejčastější dotazy týkající se nové aplikace pro SPIKE™ Portfolio:
https://bit.ly/3TDmllK

 

 

a Již brzy! Aplikace LEGO® Education SPIKE™ App 3 bude brzy k dispozici a je zde několik věcí, které potřebujete vědět, abyste se na ni připravili. Abychom vám pomohli, LEGO® Education pořádá webinář, který se bude zabývat úžasnými novými funkcemi, jak se liší od aktuální aplikace SPIKE a kdy a jak byste měli aktualizovat.
Pro přihlášení navštivte: https://bit.ly/3EgmmXp

 

 

a LEGO® Education - Připojte se k nám @ EDUtech Europe, 5.–6. října, Amsterdam
Jsme velmi rádi, že se koncem tohoto roku zúčastníme EDUtech Europe, kde předneseme úvodní slovo, připojíme se k politickému panelu se zástupci řady evropských ministerstev školství, vystoupíme v panelu vedoucích K-12 o vytváření škol 21. století a uspořádat praktický workshop, do kterého se zapojí evropské činitele s rozhodovací pravomocí a učitele na téma „Vracet radost do učení – jak odstranit narušení". Více informací naleznete zde

 

a V červnu se bude konat již 12. ročník soutěže ROBOJ - česká soutěž s LEGO MINDSTORMS se zahraniční účastí pro týmy ze základních i středních školOrganizátorem soutěže je R.U.R. TEAM Jeseník při Gymnáziu Jeseník a Středisku volného času Duha Jeseník.
Soutěž pro LEGO MINDSTORMS roboty vznikla v roce 2009. Klání probíhá v disciplínách:
• LEGO Sumo • LEGO Line follower • LEGO Live challenge • LEGO Fast track • Line follower • PuckCollect • Freestyle • LEGO Robot dance
Bližší informace získáte na stránkách soutěže

 

a Ministerstvo školství (MŠMT) zveřejňuje informace o mimořádných prostředcích na pořízení digitálních učebních pomůcek. Podpora je určena pro mateřské, základní a střední školy a konzervatoře zřizované krajem, obcí nebo dobrovolným svazkem obcí. Finančním zdrojem této intervence jsou prostředky tzv. Národního plánu obnovy z fondu Evropské unie – Next Generation EU, které bude Česká republika rozdělovat v letech 2021 – 2026 z evropského Nástroje pro oživení a odolnost.

 

 

 

 

 

a

Vážení pedagogové,
rádi bychom vás informovali, že nabízíme ONLINE školení pro učitele přesně podle standardů a filozofie LEGO® Education Teacher Academy.

ONLINE školení probíhá pod vedením zkušené lektorky MGR. ET MGR. NATÁLIE LAZÚROVÉ zakladatelky centra Smart Bricks®

Dne 19.5.2022 by probíhalo ONLINE školení na stavebnici 45345 LEGO® Education SPIKE™ Essential Základní souprava 

Dne 26.5.2022 probíhalo ONLINE školení na stavebnici 45678 LEGO® Education SPIKE™ Prime Základní souprava 

Registrovat se můžete zde

 

a

Společnost LEGO® Education je nadšena ze spolupráce s Raspberry Pi! Deska Maker, která je k dispozici v rozšiřující sadě  45681 SPIKE Prime, a Build HAT (Hardware připojený nahoře) rozšiřuje učení studentů #STEAM, ale integruje výpočetní zařízení s jednou deskou do jejichvýtvorů SPIKE! Celý článek zde

 

 

 

a

Nabízíme Akční nabídku pro předškolní věk. Při nákupu 4 stavebnic od nás obdržíte dárek. Jedná se o různé akční nabídky a pokaždé získáte jiný dárek ať už stavebnici či podložky. Více informací naleznete zde

 

 

a Akční nabídka 12 + 1 zdarma. Jedná se o nabídku pro školská a vzdělávací zařízení. Využijte výhodný nákup třídních sestav. Jedná se o stavebnice pro 1. a 2.stupeň ZŠ. Třídní sestava se skládá z 12 stavebnic a+ 1 od nás obdržíte zdarma. Více informací naleznete na odkaze 

 

a
Společnost LEGO® Education představuje LEGO® Learning System - což je řada řešení, která bez problémů spolupracují a poskytují studentům všech věkových kategorií poutavé a praktické výukové programy STEAM. Kombinuje standardně sladěné jednotky osnov, stohovatelné kostky LEGO, jednoduchou progresi kódování, inteligentní hardware a profesionální vývoj a vytváří neomezené možnosti pro hravé učení STEAM

 

 

a BILLUND, Dánsko-Společnost LEGO® Education představuje stavebnici LEGO® Education SPIKE ™ Essential pro žáky základních škol (stupně 1-5), aby podnítilo nadšení pro učení STEAM prostřednictvím hravého řešení problémů a vyprávění příběhů. SPIKE Essential, který je součástí systému LEGO® Learning System, zapojuje studenty do praktického zkoumání konceptů STEAM a zároveň podporuje rozvoj gramotnosti, matematiky a sociálně-emočního vývoje.

 

A  Jak již mnozí víte, výroba stavebnice 45544 LEGO® MINDSTORMS® Education EV3 Základní souprava byla ukončena v červnu 2021. Dále by jsme vás chtěli informovat, že je již vyprodána a není ji možné objednat u zahraničního dodavatele. Pro nové zákazníky platí standartní 2 letá podpora a možnost reklamace všech komponentů. V případě potřeby metodické materiály naleznete zde

 

a Společnost LEGO® Education představuje LEGO® Education Professional Development, osobní vzdělávací program založený na kompetencích, který inspiruje a aktivně zapojuje učitele do usnadňování hravého a praktického učení STEAM. Díky přístupu založenému na výzkumu, videům ve třídě a flexibilitě na vyžádání umožňuje LEGO® Education Professional Development učitelům vybrat si kurzy, které odpovídají jejich zájmům a rozvrhům, osvojit si osvědčené postupy, analyzovat učení studentů a tyto znalosti přímo aplikovat ve svých učebnách. Více informací naleznete zde

 

 

a Dovolojume si vám představit NOVINKY pro rok 2021 od společnosti LEGO® Education. Jedná se o 4 zcela inovativní, kreativní, úžasné stavebnice pro děti mladšího a staršího školního věku. Více informací o jednotlivých stavebnicích naleznete v záložce NOVINKY.

 

 

1 Rádi by jsme vás upozornili, že společnost LEGO® Education některé produkty již nebude ve svém výrobním programu nabízet (jsou označeny v naší nabídce jako Doprodej stavebnic, záložka AKCE ). Potěšující informací je, že v rámci inovace společnost LEGO Education vyvinula nové produkty, naleznetete je v záložce NOVINKY.
a Nové vydání aplikace SPIKE: 1.3.3

Verze 1.3.3 aplikace SPIKE bude vydána tento měsíc v prosinci 2020. Tato verze aplikace si klade za cíl i nadále zlepšovat zkušenosti uživatelů se SPIKE Prime a zahrnuje následující:
1. Obecné opravy chyb
2. Obecná vylepšení obsahu
3. Vylepšení stability aplikace
4. Vylepšení stability Bluetooth
5. Oznámení o nové aktualizaci a zpracování - nyní v App Storu.
6. Rozšířená kapacita programu - podpora až 800 + bloků.

 

a Aplikace EV3 Classroom pro iOS je nyní k dispozici

Aplikace EV3 Classroom je nyní k dispozici ke stažení v Apple App Store. Toto je finální verze nové aplikace EV3 Classroom, která bude k dispozici pro MacOs, Windows, Chrome, Android a nyní iOS.

 

  

a Nabízíme školení pro učitele přesně podle standardů a filozofie LEGO Education Teacher Academy pro všechny podporované produkty LEGO Education ve slovenském, případně v anglickém jazyce. Lektorem je zkušený vysokoškolský pedagog pan Mgr. Pavel Petrovič, PhD. Účastníci získají certifikát LEGO Education.
Témata školení naleznete v tomto LEGO Education katalogu

Počet účastníků na jednom školení je 6 - 12 osob, délka školení je 6 hod a koná se vždy ve střredu. Bližší informace na eduxe@eduxe.cz nebo na tel.606 802 161

 

a Rádi by jsme vás informovali, že jsme pro vás vytvořili novou stránku s názvem Hybrid Learning, kde najdete spoustu užitečných tipů a rad jak pracovat se studenty ať už ve tříde či formou distanční výuky.
s

Nabízíme akreditované školeni, schválené MŠMT na vzdělávací programy s LEGO Educastion pro MŠ, ZŠ, SOŠ a SOU. Jedná se o 8 hod školení pod vedením zkušeného lektora na vaší škole. Po absolovování tohoto školení získává účastník osvědčení. V případě zájmu nás prosím kontaktujte na eduxe@eduxe.cz 

 

 

Starší příspěvky z Newsletteru 2020 naleznete zde

Příspěvky z Newsletter 2018/2019 naleznete zde 

n

Odkazy :

f n m  Special offer a
m m m  Naše novinky a

 


LEGO, logo LEGO, Minifigure, logo SPIKE, MINDSTORMS a logo MINDSTORMS jsou ochranné známky a / nebo autorská práva skupiny LEGO. Používá se se svolením. ©2022 The LEGO Group
Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení